خدمات ساخت و نصب

انواع سقف های شیروانی ویلا، سوله

سقف سازان با بیش از 20 سال سابقه در خدمت شما می باشد.

طراحی ساخت و نصب

انواع سقف های شیروانی ویلا

پس از گذشت زمان و مشخص شدن اهمیت سقف های شیبدار و شیروانی در ساخت ویلاو موارد دیگر، امروزه در سطح شهرها و استان ها شاهد ساخت بناهای زیادی هستیم که از این پوشش ها استفاده می کنند. در ابتدایی شکل پوشش های مورد استفاده این سقف های از گل استفاده می شد که با گذشت زمان محصولاتی سیمانی جای آنها را گرفت، در نهایت و پیشرفت روز افزون این صنعت امروز از ورق های گالوانیزه طرح دار برای پوشش سقف شیروانی استفاده می شود. محصولات امروزی مزایای بسیاری نسبت به پدران خود دارند که باعث جایگزینی آنها شده است.

شرکت سقف سازان با استفاده از متریال های مختلف مانند : سفال، آندویلا، آندولین و انواع ورق های گالوانیزه رنگی با طرحهای ذوذنقه و تایل ، سفال و … آماده سخت و نصب سقف های منازل و ویلاهای شما می باشد.

طراحی، ساخت و نصب

آلاچیق و سایه بان

آلاچیق به سازه ای گفته میشود که در محوطه حیاط یا باغ یا در کنار استخر و آبنما و یا در پشت بامها به منظور استراحت و استفاده از محیط ساخته میشود که نباید دیوار داشته باشد و حداقل روی یک سکوی نیم متری مرتفع تر از اطراف باشد تا استفاده کنندگان از آن به محیط اشراف داشته باشند و سقف داشته باشد.

سقف آلاچیق باید از یک متریال ضد آب و شیک استفاده شود چون خود آلاچیق جنبه تزئینی و لوکس دارد باید متریال و طراحی آن نیز لوکس ، شیک و فانتزی باشد. متریال پیشنهادی سقف سازان برای سقف آلاچیق میتواند سفال باشد یا از ورقهای بسیار زیبای دکرا یا تایل های تکی طرح سفال یا ورقهای طرح سفال که هرکدام نسبت به آب و هوای اقلیم و متریال استفاده شده در ساختمان و نمای ساختمان به کار فرما پیشنهاد میشود.

طراحی، ساخت و نصب

انواع سوله و خرپا

سوله به سازه سقف شیبدار و با طراحی مهندسی شده فلزی گفته میشود که برای کارخانه ها و انباریها و سایر کاربردهای صنعتی استفاده میشود.
سوله سازی به دلیل کاربرد عمدتاً صنعتی از نظر طراحی با سایر سازه‌ها متفاوت است خصوصاً آنکه قاب‌ها در این نوع سازه‌ها کاملاً متفاوت بوده و دارای شیب می‌باشند و دهانه‌ها نیز نسبت به سایر سازه‌ها بزرگتر است. به دلیل بزرگ بودن ابعاد تیرها و ستون‌ها، جهت اجرای این سازه نمی‌توان از پروفیلهای موجود در بازار استفاده نمود و باید اقدام به ساخت آنها کرد که اصطلاحاً به آن تیر ورق می‌گویند.
سقف سازان با افتخار طراحی و ساخت سوله و خرپا و پوشش سقف سوله و سقف خرپا با انواع ورقهای گالوانیزه و ورق رنگی به ضخامت های مختلف را به عهده میگیرد و با عایق بندی فوم و کارتن پلاست و پشم شیشه و پشم سنگ و با نما و لمبه دور سوله برای جلوگیری از نفوذ هوا و حیوانات به داخل سوله انجام می پذیرد .

طراحی، ساخت و نصب

پارکینگ سقف شیروانی

بعضی مواقع در ساخت منازل و ادارات و فضاهای مختلف دیگر، مکان و پارکینگ مناسبی برای خودروها در نظر گرفته نمی شود و به این دلیل اکثراً برای اینکه پارکینگ مسقفی با هزینه کم برای محافظت از خودرو در در برابر باران و برف، آفتاب و گرد و خاک درست میکنند. این نوع پارکینگ ها معمولا به صورت سقف های شیبدار و خمیده و در ابعاد مختلف با توجه به فضای باز موجود ساخته میشود.

برای ساخت پارکــــینگ ، فضایی را که کمترین مزاحمت به پارک ماشین و ساکنین را داشته باشد را پیشنهـــــاد میکنیم و با متریال سبک و محــــکم طراحی و ساخته میشود و در سریع ترین زمان و بدون تخریب هنگام ساخت و اجرا میگردد. برای ساخت پارکینگ منازل و پارک یک ماشین تقریباً به ۲۰ متر مربع سقف و فضا نیاز داریم

 

طراحی، ساخت و نصب

پیشانی ساختمان

ورق های طرح سفال امروزه نقش مهمی در زیبا سازی شهرها ایفا می کند و شاهد بکارگیری آنها در نما پیشانی بالای آپارتمان ها نیز هستیم

پیشانی ساختمان یا آپارتمان در واقع اصطلاحی است که پوشش کاران سقف های شیبدار برای پوشش نوار بالای ساختمان ها انتخاب کرده اند. نصاب های محترم نام به جا و مناسبی را انتخاب کرده اند زیرا این سازه در نقطه ای از ساختمان نصب می شود که به مانند پیشانی انسان می باشد. پیشانی آپارتمان با سازه های فلزی اجرا می شوند و معمولا در زمانی که نصب نمای ساختمان تمام می شود نوبت اجرای سازه پیشانی می باشد. بهتر است در زمان ذکر شده پیشانی اجرا و نصب شود زیرا اجرای این سازه نیازمند داربست می باشد و در صورتی که در زمان نصب شده اجرا نشود هزینه نصب مجدد داربست باید پرداخت شود، دلیل دیگر پیشنهاد ما برای اجرا در زمان یاد شده آن است که باید نمای سنگ یا کامپوزیت یا هر چیز دیگر اجرا شود و به لبه بالای ساختمان برسد سپس پیشانی نصب شود، زیرا باعث یکپارچگی و زیبایی دو چندان در نمای ساختمان می شود

طراحی، ساخت و نصب

سردر حیاط و ساختمان

سر درب ورودی حیاط را می توان با ورق طرح سفال پرچین نصب و اجرا کرد که البته باید شیب دار باشد

در شهر ها و کشورهایی که بارش برف و باران در آنها زیاد است و همچنین خانه های ساخته شده در برخی مناطق آنها بزرگ و ویلایی می باشد در ورودی ساختمان یا ویلاسر دربی نصب می شود. دلیل آن این است: زمانی که یک شخص پشت درب منتظر باز شدن درب می باشد و هوا بارانی یا برفی است خیس نشود. این امر از زمان های دیرین نیز در کشور ما رواج داشته و امروزه شکل جدیدی به خود گرفته است. در فیلم های قدیمی که در روستاها و شهرهای شمال کشور تهیه شده اند و از سیما پخش می شوند این موضوع به خوبی نمایان است. سر دربی ها انواع مختلفی دارند که نوع شیب دار یکی از آن ها می باشد. همانطور که در مطالب پیشین توضیح داده شده شیب دار ساختن سقف ها دارای مزایای فراوانی می باشد که یکی از مزایای سر دربی های شیب دار عدم باراش برف و باران به درب ورودی شده و مانع از پوسیدگی و از بین رفتن آن می شود.