روش آببندی لوله های دودکش و هواکش از سقف شیروانی

این روش برای آببندی لوله های دودکش خروجی از سقف شیروانی بوسیله ورقهای گالوانیزه که بطور خاص خم و همپوشانی(اورلب) میکنند. وبرای هر لوله و سقف منحصربفرد باید ساخته شود. بسته به اندازه لوله خروجی و شیب سقف این فلاشینگ ساخته میشود. در این روش حتی یک قطره چسب  و ماستیک هم استفاده نمیشود. مزیت این نوع آببندی در این است که تا زمانی که سقف شیروانی عمر میکند؛ دور لوله ها هم چون از همان جنس استفاده شده است آب بند میماند.فلاشینگ و آببند های انواع دودکشهای سقف شیروانی آماده ارائه است.

آببندی سقف شیروانی

آببندی دودکشآببندی دودکش

آببندی ورقهای سوراخ شده

سقف شیروانی اگر درست اجرا شود نیاز به آببندی نخواهد داشت. یعنی هیچگونه نفوذ آب نباید داشته باشد. در اینجا به برخی نشت آب از سقف شیروانی اشاره میکنیم. مثلا پارگی ورق شیروانی بر اثر برخورد شیٔ تیز ؛ و یا سراخ کاری اضافه موقع نصب ورق شیروانی؛ و یا پوسیدگی ورق شیروانی.

بهترین راه برای رفع این نوع ایرادات سقف شیروانی تعویض ورق زخمی است. البته بدلیل مقرون بصرفه نبودن این روش معمولا اجرا نمیشود. روش دوم استفاده از مواد آببندی است که باید با متریال سقف شیروانی همخوانی داشته باشد. و چسبندگی مورد نیاز و دوام در برابر سرما و گرما داشته باشد. پس از چند دهه اجرای سقف شیروانی چسب ماستیک مخصوص آببندی سقف شیروانی را بهترین متریال چسب آببندی میدانیم. سازگار با اقلیم ایران و طرز استفاده آسان و راحت از مزیت های آن است. البته با دوام بالا در برابر سرما و گرما.

آببندی سقف شیروانیچسب ماستیک شیروانی

آببندی بین سقف شیروانی و دیوار

جهت آببندی پایین دیوار و سقف شیروانی بایداز ورقهای فلاشینگ استفاده کنیم که فضای بین دیوار و ورق شیروانی را پوشش دهد. و مقداری هم بالاتر از سطح سقف شیبدار شیروانی را بپوشاند

 

پنجره در سقف شیروانی

آب بندی لوله و ستون خارج شده از سقف شیروانی واقعا کار سختی است. و خیلی از همکاران جدید ما در امر آببندی ساده مثلا لوله هواکش عاجز هستند. ما اینجا آببندی پنجره روی شیروانی را انجام میدهیم و به شما نور و دید ابدی به آسمان را هدیه میدهیم. البته با آببندی کامل.

پنجره روی سقف شیروانیپنجره روی سقف شیروانی

ارسال نظر