در حالی که هزینه بعضی از سقف های شیروانی و سقف شیبداراز سقف بتنی و ایزوگام بیشتر است ولی بسیاری از مردم از داشتن سقف شیروانی لذت میبرند. مزایای زیادی برای داشتن سقف شیروانی مثل طول عمر سقف شیروانی و وزن سقف شیروانی و … وجود دارد که در اینجا به بعضی از آنها میپردازیم.

جرای سقف ویلاطول عمر

 بطور متوسط طول عمر سقف شیروانی خصوصا تایلهای بتنی و سفالی بیش از 80 سال عمر مفید دارند.  بسیار مقاوم در برابر سایش و خوردگی در شرایط  بد آب و هوایی هستند. اکثر سقفهای شیروانی مقاوم در برابر آتش سوزی هستند..

جرای سقف ویلا

وزن سبک

از مزایای سقف شیروانی وزن کم آن است. بنظر من از نظر وزن هیچ سقفی توان رقابت با سقف شیروانی را ندارد. تقریبا وزن سقف شیروانی در هر متر مربع کمتراز 15 کیلوگرم است (سقف شیروانی ورق گالوانیزه). این قابل مقایسه نیست با وزن 200 کیلوگرمی سقف طاق ضربی در هر متر مربع و وزن 270 کیلوگرمی سقف تیرچه و بلوک و بتن در هر متر مربع، که این سبکی وزن سقف شیروانی باعث کاهش بسیار زیاد هزینه های اسکلت فلزی و سازه ساختمان می شود.

جرای سقف ویلا

سازگاری با محیط زیست

سقف شیروانی برای کاهش تاثیرات زیست محیطی موثر است. اکثر مصالح سقف شیروانی قابل بازیافت به محیط زیست هستند. سقف شیروانی به نوعی طراحی و اجرا میشود که یک فضای هوای طبیعی در زیر سقف شیروانی در جریان است و این فاصله فضا نوعی عایق برودتی و حرارتی محسوب میشود. یعنی در زمستان خانه شما گرمتر و در تابستان خنک تر میشود. به لطف وجود این فضا هزینه های عایق بندی کمتر میشود.

ارسال نظر