ساخت و نصب آلاچیق

آلاچیق چیست؟

به محیطی مسقف بدون دیوار و پنجره که در حیاط و و یا باغ ساخته میشود. از سایه آن برای نشستن و استراحت استفاده میکنند.ساخت آلاچیق را در پایین توضیح میدهیم:

ساخت و نصب آلاچیق

طراحی آلاچیق

برای نصب آلاچیق ابتدا باید طراحی آلاچیق را مطالعه کنیم. برای طراحی انواع آلاچیق به چند معیار باید توجه کنیم که هم از محیط بهینه استفاده کنیم. در جایگیری آلاچیق در محیط نباید دیزاین ویلا خراب نشود. هم اینکه ساخت آلاچیق جلوه ای زیبا به مکان نصب آلاچیق بدهد. معمولا ساخت آلاچیق در جایی از حیاط و باغ انجام میشود که بیشترین زمان سایه را داشته باشد. نکته بعد اینکه ساخت و نصب آلاچیق باید کمترین مزاحمت را به رفت و آمد فضای حیاط ایجاد کند.

ساخت و نصب آلاچیق

ساخت آلاچیق

برای ساخت و اجرای آلاچیق ابتدا باید متریال مصرفی ساخت و اجرای آلاچیق را انتخاب کنیم. مثلا همانطور که در بحث روش صحیح نصب ورق شیروانی ذکر کردیم آهن کشی هر ورق سقف شیروانی باهمدیگر فرق میکند.

ابتدا باید صفحه ستونها را طبق ابعاد درخواستی نصب کنیم.در مرحله بعد ستونهای آلاچیق را نصب میکنیم. ارتفاع ستونها معمولا بین 2.5 تا 2.8 متر میباشد.سپس خرپای مثلثی شکل با شیب 20 تا 35 درصد ساخته و بصورت خطی که مثلث را به دو نیم تقسیم کند به روی دو ستون نصب میکنیم.همه ستونها را به راس خرپا وصل میکنیم. در مرحله بعد نمای فلزی نما هلالی (یا سینه کفتری) را دورتادور آلاچیق نصب میکنیم. در مرحله آخر آهن کشی سقف شیروانی آلاچیق، تیرریزی خرپای آلاچیق را نسبت به ورق پوشش سقف شیروانی آلاچیق نصب میکنیم. در مرحله آخر نصب ورق پوشش سقف شیروانی را بوسیله پیچ شیروانی و اورلب مناسب ورق شیروانی نصب میکنیم. برای پوشش زیر سقف شیروانی آلاچیق یا همان سقف کاذب هم میتوانید از انواع لمبه های فلزی و یا PVC و لمبه چوب استفاده کنید.

ساخت و نصب آلاچیق

امیدوارم از این مطلب آموزشی استفاده کرده باشید.

ارسال نظر